Om oss

En byrå som finns där för dig och ditt företag!

Om oss

Företaget arbetar med redovisning, bokslut, deklaration samt ekonomisk rådgivning. Vårt huvudkontor finns i Strömsund, men vi är i högsta grad mobila över länet. Med ny teknik och med ett lite annorlunda sätt att arbeta så kan vi på allvar hävda att vi finns där våra kunder finns. Vid ditt eget bord kan vi diskutera ditt företags ekonomiska situation och möjligheter. Även vid vårt kontor i Östersund finns samma goda möjlighet för ostörda samtal. Vi har liksom våra kunder modet att äga och driva vårt eget företag. Vi vet vad det vill säga, vi har också varit med på den resa som det innebär att växa från 2 anställda till numera 13 anställda.

Historik

Företaget grundades av Maria och Rolf Rubensson 1990. Sedan årsskiftet 2017/2018 ägs företaget av fem anställda. De senaste åren har i princip en ny medarbetare tillkommit varje år. Företaget omfattar i dagsläget 13 arbetstagare. Våra kontor finns i Strömsund och Östersund. Kundkretsen, som finns inom alla branscher, omfattar allt från ensamföretagare till relativt stora exportföretag. Kunderna finns över hela landet, men med tyngdpunkt på Jämtlands län.

Vision och framtid

Mer information kommer snart

Vårt arbetssätt & tjänster

Mer information kommer snart

Vilka är vi?

Här på Ekorrit finns hög kompetens. Andan är också seriös med ett envetet drag av att inget är omöjligt så vi löser problemen som uppkommer.

Yvonne Lohela

VD / Delägare

E-post: yvonne@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 67

Eva Arnesen

Redovisning / Delägare
E-post: evaa@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 78

Ewa Roos

Redovisning / Delägare
E-post: ewa@ekorrit.se
Mobil: 070-515 80 87

Mona Jansson

Affärsrådgivning / Delägare

E-post: mona@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 64

Sandra Håkansson

Redovisning / Delägare

E-post: sandrah@ekorrit.se
Mobil: 070-654 81 44

Lena Edlund

Redovisningskonsult

E-post: lena@ekorrit.se
Telefon: 070-654 81 77

Ingela Bergqvist

Redovisning / Skatt
E-post: ingela@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 97

Katarina Rickardsson

Redovisningskonsult

E-post: katarina@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 52

Therese Wiik

Redovisningskonsult

E-post: therese@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 42

Sandra Nortinsson

Redovisningskonsult

E-post: sandras@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 16

Sofie Kristofersson

Redovisningskonsult

E-post: sofie@ekorrit.se
Telefon: 070-654 80 04

Veronica Runsten

Redovisningskonsult

E-post: veronicar@ekorrit.se
Telefon: 070-654 80 27 

Erica Moe

Redovisningskonsult
E-post: erica@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 95

Ekorrit AB

 

Lövbergavägen 8
833 35 | Strömsund 

info@ekorrit.se

Ring oss