Om oss

En byrå vars ledord är trygghet, service och gemenskap!

Om oss

Här på Ekorrit finns hög kompetens. Andan är också seriös med ett envetet drag av att inget är omöjligt så vi löser problemen som uppkommer.

Vårt huvudkontor finns i Strömsund men vi är i högsta grad mobila över länet. Vid ditt eget bord kan vi diskutera ditt företags ekonomiska situation och möjligheter. Vid vårt kontor i Östersund finns samma goda möjlighet för ostörda samtal. Med ny teknik och med ett lite annorlunda sätt att arbeta så kan vi på allvar hävda att vi finns där våra kunder finns. 

Kundkretsen, som finns inom alla branscher, omfattar allt från ensamföretagare till relativt stora exportföretag. Kunderna finns över hela landet, men med tyngdpunkt på Jämtlands län.

Historik

Företaget grundades av Maria och Rolf Rubensson 1990. Sedan årsskiftet 2017/2018 ägs företaget av fem anställda. Vi har liksom våra kunder modet att äga och driva vårt eget företag.

Vi har varit med på den resa som det innebär att växa från 2 anställda till numera 13 anställda. Våra kontor finns nu i Strömsund och Östersund

Vision & framtid

Vi vill med kunden i fokus alltid ligga i framkant vad gäller teknik, utbildning och service.

Vårt arbetssätt & tjänster

Med ledord som trygghet, service och gemenskap driver vi företaget framåt. Vi tar oss tid för våra kunder och erbjuder alltid en personlig service för den som vill komma förbi något av våra kontor och samtala ostört. 

Att ständigt sträva efter en förbättrad kvalitet på vårt arbete genom fortbildning, ny teknik och sammarbetspartners är högst viktigt för oss. Med den samlade erfarenheten inom byrån som vi besitter törs vi garantera bästa kvalitet på den tjänst vi levererar.

Vilka är vi?

Med vår kompetens hjälper vi ditt företag att växa!

Yvonne Lohela

VD / Aukt. redovisningskonsult

E-post: yvonne@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 67

Eva Arnesen

Redovisningskonsult

E-post: evaa@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 78

Ewa Roos

Aukt. redovisningskonsult

E-post: ewa@ekorrit.se
Mobil: 070-515 80 87

Mona Jansson

Aukt. redovisningskonsult / Cert. affärsrådgivare 

E-post: mona@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 64

Sandra Håkansson

Redovisningskonsult

E-post: sandrah@ekorrit.se
Mobil: 070-654 81 44

Lena Edlund

Redovisningskonsult

E-post: lena@ekorrit.se
Telefon: 070-654 81 77

Ingela Bergqvist

Redovisningskonsult

E-post: ingela@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 97

Katarina Rickardsson

Redovisningskonsult

E-post: katarina@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 52

Therese Wiik

Redovisningskonsult

E-post: therese@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 42

Sandra Nortinsson

Redovisningskonsult

E-post: sandras@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 16

Sofie Kristofersson

Redovisningskonsult

E-post: sofie@ekorrit.se
Telefon: 070-654 80 04

Veronica Runsten

Redovisningskonsult

E-post: veronicar@ekorrit.se
Telefon: 070-654 80 27 

Erica Moe

Redovisningskonsult

E-post: erica@ekorrit.se
Mobil: 070-654 80 95

Ekorrit AB

 

Lövbergavägen 8
833 35 | Strömsund 

info@ekorrit.se

Ring oss